Bouddha Taekwondo
Helsingborg

Klicka här för att redigera underrubrik

 

Ny uppdateringen kommer snart...


Challenger  Open Och SM Helsingborg

(Helsingborg 2018)

Tredje plats bästa klubb.

Vårt Master Michel Zeidan 4 plats (SM)

Benjamin Ramadani( Silver )

Nadim Altajer (Brons)

Atra Mohabatnia( Brons)

Daniel Nilsson: (Guld)

Olivia Bylund: (Guld)

Filip Feng :(Brons)

Rostam Zafari: (Silver)

Mayesa El Chalabi: (Guld)

Claudia Sarjanovic: (Silver)

Atra Mohabatina: (Silver)

Livia Sarjanovic (Silver)

Amin Rashad( Brons)

Nela Koljanin (Silver)

Milio Koljanin (silver)

Attaee Yosef: (Brons)



Challenger Open:

(18.12.09 - 18.12.10)


Bästa klubb: (3.e pris)


Wahab Asadi: (Guld)

Rostam Zafari: (Guld)

Daniel Nilsson: (Guld)

Milio Koljanin: (Silver)

Olivia Bylund: (Guld)

Mayasa El  chalabi(Guld)


Rasim Ramadani: (Brons)

Dennis Landberg: (Brons)


Gripen cup:

(18.12.04)


Rasim Ramadani: (Guld)

Wahab Asadi: (Guld)

Ali Anwari: (Guld)

Benjamin Ramadani: (Brons)




Göteborg open:

(18.10.29)


Rostam Safari: (Silver)


Atra Mohabatnia: (Brons)

Ali Anwari: (Brons)



Krona cup:

(16.10.15)


Nadim Altajer: (Guld)

Rasim Ramadani: (Guld)


Benjamin Ramadani: (Brons)

Atra Mohabatnia: (Brons)

Benjamin Ramadani: (Brons)

Milio Koljanin: (Brons)

Nela koljanin: (Brons)


 Bouddha Graderingen Nybörjare och Avancerande.

Nick Sarjanovic Gup 1

Olivia Bylund Gup 4

Nela Koljanin Gup 6

Hayat wehbeh Gup 8

Nadim Altajer Gup 4

Amar Mahmuthovic Gup 7

Yksel Pascu Gup 4

Salem och Saden Gup 8

Daniel Pascu Gup 6




Challenger Open

(18-12-09-18-12-10)


Benjamin Ramadani: (Brons)

Nela Koljanin: (Silver)

Rostam Zafari: (Brons)

Rasim Ramadani: (Brons

Milio Koljanin: (Silver)

Yosef Attaae: (Brons)

Maram Al Roomeg(Silver)

Ahmed Artade (Silver)

Daniel Nilsson (Guld)




Bouddha Taekwondo Graderingen

(18.11.07)


Yuksel Topscu( Gup 1 )

Nick sarjanovic (Gup 2)

Hayat Wehbeh( Grup 8)

Salem Wehbeh (Gup 8)

Daniel Topscu (Gup 6)

Olivia Bylund (Gup 4)

Nela Koljanin (Gup 7)

Nadim Altajer(Gup 3)

Amar Mahmutovic (Gup 7)